Novinky

23.11.2021

„Hra na hraně“

„Hra na hraně“

Ve dnech 15. 11. a 22. 11 2021 navštívili žáci třetího ročníku prostory neziskové organizace Kontaktního centra Agarty ve Valašském Meziříčí. Přihlásili jsme se do programu s názvem „Hra na hraně“, který se zaměřuje na prevenci problémového hraní. Cílem akce je pomoci předcházet tomu, aby se z mladých lidí stali problémoví hráči. Součástí aktivity byla hra rolí, zamyšlení žáků nad konkrétními příběhy a jejich prezentace názorů a řešení.  Žáci si uvědomili, jaké jsou ve skutečnosti reálné šance na výhru, přemýšleli nad možnými riziky a následky gamblingu.

Doufám, že preventivní program je motivoval k odpovědnému rozhodování v jejich životě.

Dana Kořenková, metodička prevence

  

https://www.sklarskaskola.cz/    https://www.sklarskaskola.cz/pano/


 

21.09.2021

GSVM 2020

Na ŠAH byly odlety další dva páry rukou významných osobností

V rámci slavnostního programu konaného k 20. výročí 1. tavby na školní ateliérové huti proběhlo po dvou letech slavnostní odlévání rukou významných osobností – tentokrát z oblasti literatury a z oblasti vědy. Celou akci sledovaly desítky obdivovatelů skla z řad pedagogů, žáků, ale i vzácných hostů z vedení města Valašské Meziříčí, akademického a vědeckého prostředí či hosté z Bulharska a Rumunska, jež se účastnili souběžně probíhajícího sklářského sympozia a prezentace projektových aktivit v rámci Erasmu+.

Vznikly tak odlitky rukou jedné z nejúspěšnějších spisovatelek současnosti Mgr. Aleny Mornštajnové, jež je autorkou bestsellerů, členkou PEN klubu, laureátkou a nositelkou několika literárních ocenění a překladatelkou.

Volba druhé osobnosti jednohlasně padla na Ing. Milana Hřebíčka, jehož profesní život je spjat s vědeckou, výzkumnou i pedagogickou prací, jejímž společným jmenovatelem je sklo.

fotografie: https://www.sklarskaskola.cz/galerie/foto-galerie/gsvm/gsvm-2020.html