16.01.2020

Kulturní centrum DKI Dvoreca Balčik

V rámci projektové spolupráce s Kulturním centrem DKI Dvoreca Balčik navštívili školu zaměstnanci centra v čele s ředitelkou Ženi Mihailovou. Po prohlídce budovy školy měli účastníci možnost si vyzkoušet sklářské řemeslo přímo na hutním pracovišti.

13.01.2020

SEBEOBRANA

V rámci prevence rizikového chování trénovali „třeťáci“ v pátek 10. 1. 2020“ pod dohledem strážníků Městské Policie Valašské Meziříčí nácvik základních hmatů a chvatů využitelných v různých nebezpečných situacích. Žáci byli poučeni o bezpečné vzdálenosti, ochranných prvcích a přiměřené obraně vůči útočníkům.

Doufáme, že získané praktické dovednosti nikdy nebudou potřebovat vyzkoušet v reálném životě.

Dana Kořenková

Metodička prevence

13.12.2019

PF 2020

09.12.2019

„Závislost tady a teď“

V letošním preventivním programu naší školy opět nechyběl projekt, který zabezpečuje Kontaktní centrum Klíč ve Vsetíně.  Tentokrát „prváci“ nemuseli cestovat, protože kontaktní centrum pro uživatele návykových látek bylo nově otevřeno i ve Valašském Meziříčí. První termín návštěvy 22. 11. 2019 byl určen pro žáky třídy 1. B a 1. C. Další akce 6. 12. 2019 se zúčastnili žáci 1. A.

Posláním centra je minimalizovat rizika spojené s užíváním drog, podpora změny rizikového chování klientů a zlepšení kvality jejich života. Příběh, který si žáci sami vymýšlí, a rozvíjí, je umocněn osobním prožitkem vystupováním žáků v jednotlivých rolích.

Dana Kořenková - Metodik prevence

19.11.2019

HRA PROTI AIDS

V rámci Týdne zdraví v našem městě se žáci prvních ročníků dne 15. listopadu 2019 zapojili do programu „HRA PROTI AIDS“, který byl zaměřený na prevenci rizikového sexuálního chování mládeže. Skupiny žáků pod vedením lektorů procházely jednotlivá interaktivní stanoviště, kde na ně čekaly názorné ukázky a plnění zajímavých úkolů. Žáci formulovali své názory a také vyjadřovali své postoje a emoce k partnerským vztahům a sexualitě.

Dana Kořenková

Metodik prevence