DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ se na SUPŠ sklářské VM koná dne 23. října 2020 od 8:00 - 16:00 hod.

17.09.2020

Adaptační dny na zámku 2020

Ve dnech 14. – 16. 9. 2020 se žáci naší školy zúčastnili adaptačního kurzu, který se vzhledem k mimořádné epidemiologické situaci tentokrát uskutečnil v prostorách Muzejního a galerijního centra zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí. Cílem akce bylo vytvoření pozitivních sociálních vazeb mezi žáky a podpora primární prevence prostřednictvím cílených aktivit a tvůrčích činností.

Pondělní program se nesl v duchu vzájemného seznamování žáků, kteří pracovali v rámci svých třídních kolektivů pod vedením školní metodičky prevence a metodika prevence KPPP Zlín. V úterý žáci absolvovali program „Zač utrácíš svůj život“, v jehož průběhu se zamýšleli nad životními hodnotami, názory a postoji. Středa byla věnována prevenci rizikového chování žáků a proběhla aktivita „Křesla pro třídní učitelky“. Před ukončením akce jsme se zúčastnili komentované prohlídky věnované historii zámku, města i okolí.

Nástin zpětné vazby od žáků:

Bál jsem se kolektivu, nakonec to bylo fajn.

Zaujaly mě hry, které mě taky moc bavily. Myslím si, že naše třída se stala moc dobrým kolektivem za ty tři dny. Určitě pro další prváky bych udělala to samé.

Bylo to lepší, než jsem si myslela.

Dana Kořenková

metodička prevence

26.08.2020

Zahájení školního roku 2020/2021 - ZMĚNA

Školní rok 2020/2021 bude z technických důvodů zahájen v pondělí 7. září 2020 v 8:00 hodin.

Ve dnech 1. - 4. září 2020 je ředitelské volno.

Informace o provozu školy ve školním roce 2020/2021 (pdf)

03.06.2020

SKLO / DESIGN / MALBA - MATURITY 2020

Srdečně zveme na výstavu SKLO / DESIGN / MALBA - MATURITY 2020. Jedná se o výstavu praktických maturit žáků Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské Valašské Meziříčí. Výstava začíná 10. 6. v Muzejním a galerijním centru ve VM a potrvá do 5. 7. 2020.

12.02.2020

Právní vědomí žáků

Do školního preventivního plánu naší školy již každoročně patří návštěva Okresního soudu ve Vsetíně. Cílem akce je prevence rizikového chování žáků a osobní prožitek ze soudního řízení. V pondělí 10. 2. 2020 se žáci zúčastnili jednání s recidivistou, který v době podmínečného odsouzení neodolal dalším krádežím.  Překvapila nás výpověď obžalovaného, který svých činů litoval a bylo mu až do pláče. Měli jsme možnost sledovat celé soudní řízení i s vynesením rozsudku. Součástí akce byl i prostor pro pana soudce, ve kterém žáci pokládali otázky. Dotazy  se týkaly činnosti okresního soudu, žáci se zajímali  o domácí vězení a život ve věznici.

Dana Kořenková, metodička prevence