02.05.2022

Projekt Erasmus+

Projekt Erasmus+ 2017-1-CZ01-KA202-035580 s názvem

„Česko-slovenská kulturní a umělecká stopa v Bulharsku“ nominován na ocenění

The European Innovative Teaching Award (EITA)

Jeden z projektů Erasmus+ realizovaných Střední uměleckoprůmyslovou školou sklářskou Valašské Meziříčí byl Domem zahraniční spolupráce nominován na ocenění za výjimečný přínos učitelů a jejich škol ve vzdělávání a byl vybrán jako příklad dobré praxe v odborném vzdělávání a přípravě.

Evropské ocenění  “European Innovative Teaching Award” (EITA)  je aktivitou Evropské komise s cílem představit veřejnosti ty nejlepší inovativní výukové postupy využité v projektech realizovaných v rámci programu Erasmus+. Cílem této aktivity je ocenit práci škol a jejich učitelů, zdůraznit touto cestou hodnotu evropské spolupráce na poli vzdělávání a podpořit vznikající platformu. Zdroj a další informace naleznete na:

Projekt „Česko-slovenská kulturní a umělecká stopa v Bulharsku“  byl zaměřený na uvědomění si významného přínosu české a slovenské inteligence při budování Bulharského státu na přelomu 19. a 20. století. Během dvouletého období vznikly dva dokumentární filmy, které současné generaci a odborné veřejnosti přiblížili život a dílo architekta Josefa Schnitra a významného publicisty Samuela J. Zacheje. Projektu se účastnili a jednotlivé aktivity realizovali žáci a pedagogové tří škol: Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské Valašské Meziříčí, Školy uměleckého priemyslu Trenčín, Slovensko a Nationa high school of stage and film design, Plovdiv, Bulharsko. Další informace o projektu naleznete na:

Děkujeme všem, kteří se projektu zúčastnili a pomohli tak projekt úspěšně zrealizovat.

Autorky projektu: Krasimira Kolčeva a Kateřina Hofmannová

05.04.2022

Přednáška

Dne 1. 4. navštívila školu RNDr. Michaela Vidláková, přeživší holocaustu. Po přednášce následovala beseda s žáky.

31.03.2022

Hledáme model

Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí

hledá modelku či modela jakéhokoli věku a tvarů

pro výuku Figurální kresby (figura, půlfigura, případně akt).

Nabízíme práci v příjemném prostředí na DPP, 100 Kč/hod.

Více info poskytne Markéta Plšková

SUPŠ sklářská Valašské Meziříčí

Sklářská 603/8, Valašské Meziříčí 757 01

tel.: 605 507 574

e-mail: mplskova@sklarskaskola.cz

web: www.sklarskaskola.cz

22.03.2022

MALBA – SKLO – DESIGN aneb Vydařená vernisáž

V pátek 18. března 2022 se v Mramorovém sále vsetínského zámku uskutečnila vernisáž otevírající co do rozsahu i kvality výjimečnou výstavu prací studentů a pedagogů naší školy. Název výstavy odkazuje k názvům a náplni činnosti jednotlivých ateliérů působících na škole: MALBA – SKLO – DESIGN. Vystavované artefakty představující průřez tvorbou studentů a pedagogů naší umprum z posledních let můžete zhlédnout ve výstavních prostorách zámku a v Galerii Stará radnice do 22. 5. 2022.

Vernisáž se vydařila – přišly více než dvě stovky návštěvníků, mezi nimiž nechyběli ani naši absolventi, a z reakcí milovníků umění a sympatizantů školy bylo znát, že vernisáž a výstava rozhodně splnily jejich očekávání. Slavnostním večerem provázel Zdeněk Holoubek, atmosféru osvěžilo duo vsetínské „asihudební“ skupiny Ležérně a vleže, odborné slovo přednesla Mgr. Olga Méhešová, přítomné přivítal také vsetínský místostarosta Mgr. Pavel Bartoň a zazněla taktéž slova vedení školy.

Naše poděkování patří všem vystavujícím, jež se zároveň podíleli na náročné instalaci, Muzeu regionu Valašsko a Domu kultury Vsetín za spolupráci a příležitost, díky níž se můžeme v takto nevšedním rozsahu prezentovat široké veřejnosti poprvé od roku 2019.

Díky všem za odvedenou práci a za účast!