29.12.2021

PREVENTIVNÍ TESTOVÁNÍ ŽÁKŮ

PREVENTIVNÍ TESTOVÁNÍ ŽÁKŮ na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2

od 3. 1. 2022

Vláda ČR dne 22. prosince 2021 schválila změnu mimořádného opatření k testování dětí a žáků ve školách s účinností ode dne 3. ledna 2022 takto:

• v období od 3. do 16. ledna 2022 probíhá testování žáků 2x v týdnu, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek (pozn.: není-li žák v době testování ve škole, testuje se ihned po příchodu do školy dle instrukcí vyučujícího);
• od 17. ledna 2022 probíhá testování žáků každé pondělí; není-li prvním vyučovacím dnem v týdnu pondělí, provede se preventivní testování první vyučovací den v týdnu;
• nově se testují i žáci, kteří mají dokončené očkování nebo jsou v ochranné lhůtě po prodělání nemoci;
• výjimku tvoří žák, který doloží, že absolvoval nejdéle před 72 hodinami RT-PCR vyšetření na přítomnost viru  SARS-CoV-2 s negativním výsledkem nebo nejdéle před 24 hodinami rychlý antigenní test  (RAT) na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 provedený poskytovatelem zdravotních  služeb s negativním výsledkem;
• v případě, že se žák testu nepodrobí, platí stejná režimová pravidla jako doposud (nošení ochranného prostředku i při výuce apod.).

Více info viz: Mimoradne-opatreni-screeningove-testovani-ve-skolach-s-ucinnosti-od-3-1-2022.pdf (mzcr.cz)

vedení školy

10.12.2021

„Závislost tady a teď“

Tentokrát do kontaktního centra Agarty ve Valašském Meziříčí zamířili žáci prvních ročníků, aby se zúčastnili interaktivního programu. Cílem akce je seznámit žáky se skutečnostmi a s riziky souvisejícími s problémovým užíváním návykových látek. Posláním této organizace je nabízet odborné služby lidem ohroženým závislostí, jejich rodinám a přispívá tím ke zvyšování bezpečí a zdraví ve společnosti.

Cituji hodnocení jedné žákyně: „líbilo se mi, že to nebyla nudná přednáška o drogách, ale že jsme se „účastnili“ příběhu = měli jsme své role, vymysleli si hlavního hrdinu a rozhodovali o jeho životě“.

Dana Kořenková, metodik prevence

10.12.2021

Jitka Chromková zvítězila v literárním klání

Jitka Chromková zvítězila v literárním klání

Jitka Chromková, studentka prvního ročníku oboru Užitá malba, se zúčastnila 23. ročníku oblíbené Literární soutěže Miroslava Kabely. Vybrala si téma „Kdybych měl tři přání…“ a zhostila se jej tak dobře, že ji odborná porota v čele se spisovatelkou Alenou Mornštajnovou ocenila jako nejlepší mladou autorku v dané kategorii.

Ocenění Jitka převzala z rukou místostarostky Yvony Wojaczkové ve středu
8. prosince 2021 v prostorách valašskomeziříčské knihovny.

Jitce gratulujeme k mimořádnému úspěchu, přejeme, aby ji psaní stále těšilo, a doufáme, že své budoucí literární počiny nebude schovávat do šuplíku J

Za potěšené kolegy a spolužáky

Markéta Plšková

07.12.2021

Model

Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí hledá modelku či modela jakéhokoli věku a tvarů pro výuku Figurální kresby (figura, půlfigura, případně akt).

- nabízíme práci v příjemném prostředí na DPP, 100 Kč/hod.

- požadujeme 20 hodin rozložených ve dnech po – čt

/po 7:30-10:10, 14:05-15:45, út 7:30-10:10, 14:05-15:45, st 14:05-15:45, čt 7:30-10:10, 12:30 – 14:55/

Více info poskytne Markéta Plšková

SUPŠ sklářská Valašské Meziříčí

Sklářská 603/8, Valašské Meziříčí 757 01

tel.: 605 507 574

e-mail: mplskova@sklarskaskola.cz

web: www.sklarskaskola.cz

23.11.2021

„Hra na hraně“

Ve dnech 15. 11. a 22. 11 2021 navštívili žáci třetího ročníku prostory neziskové organizace Kontaktního centra Agarty ve Valašském Meziříčí. Přihlásili jsme se do programu s názvem „Hra na hraně“, který se zaměřuje na prevenci problémového hraní. Cílem akce je pomoci předcházet tomu, aby se z mladých lidí stali problémoví hráči. Součástí aktivity byla hra rolí, zamyšlení žáků nad konkrétními příběhy a jejich prezentace názorů a řešení.  Žáci si uvědomili, jaké jsou ve skutečnosti reálné šance na výhru, přemýšleli nad možnými riziky a následky gamblingu.

Doufám, že preventivní program je motivoval k odpovědnému rozhodování v jejich životě.

Dana Kořenková, metodička prevence

https://www.sklarskaskola.cz/    https://www.sklarskaskola.cz/pano/