GSVM 2018

V rámci akce 3.ročník mezinárodního sklářského sympózia GSVM 2018 pořádaného ve dnech 11. - 12.6.2018 Střední uměleckoprůmyslovou školou sklářskou Valašské Meziříčí  budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. SUPŠ sklářská Valašské Meziříčí  nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

FRESH

Tvorba studentů, učitelů a hostů Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské Valašské Meziříčí. Nové maturitní práce studentů všech oborů školy - Design skla, Průmyslový design, Užitá malba.

04.04.2018

Právní vědomí žáků

V úterý po velikonočních prázdninách se žáci 3. ročníků usadili v jednací síni Okresního soudu ve Vsetíně. Stali se svědky projednávání soudního řízení ve věci opakované krádeže, tentokrát v nehtovém studiu. Bohužel, ale rozsudek jménem republiky nebyl vynesen, neboť státní zástupkyně požádala soud o odročení z důvodů přezkoumání nepříčetnosti obžalované.

Žáci s velkým zájem sledovali celý proces a na závěr měli dostatek času na otázky. Soudce všechny dotazy zodpovědně vysvětlil a pochválil žáky za aktivní přístup.

PhDr. Dana Kořenková

Metodik prevence

Klauzurní práce

V průběhu 17. a 18. ledna 2018 proběhlo hodnocení klauzurních prací oboru Užitá malba.

13.12.2017

projekt Erasmus+ ČESKO-SLOVENSKÁ KULTURNÍ A UMĚLECKÁ STOPA V BULHARSKU

V prosinci 2017 byl zahájen projekt Erasmus+ ČESKO-SLOVENSKÁ KULTURNÍ A UMĚLECKÁ STOPA V BULHARSKU. Projekt je koncipován na dvouleté období, ve kterém vzniknou dva dokumentární filmy, které současné generaci a odborné veřejnosti přiblíží architekta Josefa Šnitra a slovenského publicistu a spisovatele Samuela J. Zacheje. Na začátku prosince se uskutečnil na SUPŠ sklářské Valašské Meziříčí mezinárodní meeting, kterého se zúčastnili zástupci dalších škol, které jsou do projektu zapojeny: Stredná umelecká škola Trenčín ze Slovenska a Natsionalna Gimnaziya za stsenichni ekranni izkustva Plovdiv z Bulharska.