03.12.2017

Závislost tady a teď

„Závislost tady a teď“ – tak se jmenoval projekt, kterého se zúčastnili žáci třídy 1. A. Páteční dopoledne trávili žáci v bývalém krytu civilní obrany, kde sídlí Kontaktní centrum Klíč. Jedná se o nízkoprahové zařízení určené pro včasnou intervenci, zdravotní a sociální pomoc osobám užívajícím drogy. Žáci zde byli prostřednictvím interaktivní vzdělávací hry vtaženi do modelové situace a pomocí vlastního prožitku přemýšleli o smýšlení drogově závislých. Vedoucí programu pan Dostál odpovídal žákům na jejich otázky, které se týkaly problematiky závislosti. Žáci si prohlédli jednotlivé prostory centra a dozvěděli se i o službách, které jsou poskytovány klientům, např. základní zdravotní ošetření, testování infekčních onemocnění, výměna injekčního náčiní, a celá řada dalších.

Dana Kořenková

Metodik prevence

Exkurze Praha 2017

I letos žáci 4. ročníků zavítali do našeho hlavního města – Prahy. Tradičně měli možnost vidět tamější architektonické poklady - jako jsou Karlův most, chrám sv. Víta, kostel sv. Mikuláše či Pražský hrad. Umělecký zážitek byl doplněn prohlédnutím expozic ve Šternberském a Veletržním paláci i v muzeu českého kubismu – Domu U Černé Matky Boží. Součástí výletu bylo zhlédnutí unikátní výstavy českého impresionismu – Světlo v obrazech v Jízdárně Pražského hradu, či též expozice Krištofa Kintera v Rudolfinu.

Doplnění programu tvořila komentovaná prohlídka Národního divadla, návštěva nově zrekonstruované Werichovy vily a zhlédnutí divadelního představení renesančního dramatika – Mnoho povyku pro nic v divadle Bez zábradlí.

02.10.2017

Erasmus+/Mobilita žáků

Dne 1. 10. 2017 byla zahájená čtrnáctidenní stáž žáků SUPŠ sklářska Valašské Meziříčí v bulharském Balchiku. Stáž probíhá v rámci programu Erasmus+/Mobilita žáků a pracovníků v odborném vzdělávání a přípravě, pod názvem Umění spojuje - Odborné stáže pro umělecké obory, číslo projektu: 2017-1-CZ01-KA102-034532.

19.09.2017

„Adapťák“ na Čartáku!

Žáci prvního ročníku se zúčastnili adaptačního pobytu, který se tentokrát uskutečnil v horském hotelu Čarták na Soláni, v malebném prostředí Beskyd. Sluníčko se na nás moc neusmívalo, ale ani to nám nezabránilo splnit všechny naše stanovené plány a cíle. Program probíhal formou seznamovacích her a preventivních aktivit zaměřených na prevenci rizikového chování.