Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !MUZEJNÍ NOC 31. 5. Ruční výroba skla na seznamu UNESCO !

Akce školy

SKLÁŘSKÉ KOUZLENÍ
27.08.2022

SKLÁŘSKÉ KOUZLENÍ

Výtvarné práce žáků

Výtvarné práce žáků

Výtvarné práce žáků oborů Užitá malba a Design skla můžete od 20. května vidět v galerii polévkárny Jako doma ve Valašském Meziříčí. Design skla se prezentuje kolekcí váz, foukaných do dřevěné kůry, plastikou s názvem Moře, hutně tvarované talíře a ženská torza “Božena” od Lukáše Himlara. Užitá malba vystavila práce na téma Gastronomie.
Týden odborných dovedností VET FEST Be creativ!

Týden odborných dovedností VET FEST Be creativ!

Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí se prezentovala v rámci týdne odborných dovedností na VET FEST Be creativ!, který pořádal Dům zahraniční spolupráce v Praze 17. května 2022. Festival byl zaměřen na účast žáků z uměleckých škol v projektech Erasmus+.
Školní exkurze – VÍDEŇ
10.05.2022

Školní exkurze – VÍDEŇ

Na začátku května se žáci naší sklářské školy zúčastnili jednodenní exkurze do hlavního města Rakouska. V nabitém programu zhlédli nejvýznamnější architektonické památky a významné galerie. Za zmínku stojí například výstava „Edvard Munch In Dialogue“ v galerii Albertina nebo stálá expozice v Horním Belvederu.
Projekt Erasmus+
02.05.2022

Projekt Erasmus+

Projekt Erasmus+ 2017-1-CZ01-KA202-035580 s názvem  „Česko-slovenská kulturní a umělecká stopa v Bulharsku“ nominován na ocenění The European Innovative Teaching Award (EITA) Jeden z projektů Erasmus+ realizovaných Střední uměleckoprůmyslovou školou sklářskou Valašské Meziříčí byl Domem zahraniční spolupráce nominován na ocenění za výjimečný přínos učitelů a jejich škol ve vzdělávání a byl vybrán jako příklad dobré praxe v odborném vzdělávání a přípravě.
„Závislost tady a teď“

„Závislost tady a teď“

Tentokrát do kontaktního centra Agarty ve Valašském Meziříčí zamířili žáci prvních ročníků, aby se zúčastnili interaktivního programu. Cílem akce je seznámit žáky se skutečnostmi a s riziky souvisejícími s problémovým užíváním návykových látek. Posláním této organizace je nabízet odborné služby lidem ohroženým závislostí, jejich rodinám a přispívá tím ke zvyšování bezpečí a zdraví ve společnosti.
Jitka Chromková zvítězila v literárním klání

Jitka Chromková zvítězila v literárním klání

Jitka Chromková zvítězila v literárním klání Jitka Chromková, studentka prvního ročníku oboru Užitá malba, se zúčastnila 23. ročníku oblíbené Literární soutěže Miroslava Kabely. Vybrala si téma „Kdybych měl tři přání…“ a zhostila se jej tak dobře, že ji odborná porota v čele se spisovatelkou Alenou Mornštajnovou ocenila jako nejlepší mladou autorku v dané kategorii.
„Hra na hraně“

„Hra na hraně“

„Hra na hraně“ Ve dnech 15. 11. a 22. 11 2021 navštívili žáci třetího ročníku prostory neziskové organizace Kontaktního centra Agarty ve Valašském Meziříčí. Přihlásili jsme se do programu s názvem „Hra na hraně“, který se zaměřuje na prevenci problémového hraní. Cílem akce je pomoci předcházet tomu, aby se z mladých lidí stali problémoví hráči. Součástí aktivity byla hra rolí, zamyšlení žáků nad konkrétními příběhy a jejich prezentace názorů a řešení.  Žáci si uvědomili, jaké jsou ve skutečnosti reálné šance na výhru, přemýšleli nad možnými riziky a následky gamblingu.
Edukačního program ve vile Tugendhat v Brně

Edukačního program ve vile Tugendhat v Brně

Ve středu 3. 11. 2021 se žáci naší školy zúčastnili edukačního programu ve vile Tugendhat v Brně. Žáci nasáli atmosféru 40. let minulého století a dozvěděli se mnoho důležitých informací o vile, architektovi, funkcionalismu i Bauhausu.