Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !MUZEJNÍ NOC 31. 5. Ruční výroba skla na seznamu UNESCO !

Dárek pro prezidenta ČR

18.04.2024

Skleněný motocykl, který byl předán prezidentovi z rukou hejtmana v rámci návštěvy Zlínského kraje dne 16. dubna 2024, realizoval na huti Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské ve Valašském Meziříčí sklářský výtvarník, designér a pedagog MgA. Ondřej Strnadel.

Motorka byla ručně tvarována ze žhavé skloviny technikou tzv. z volné ruky, tedy bez použití formy, za použití sklářského nářadí přímo u sklářské pece na školní ateliérové huti sklářské školy ve Val. Meziříčí. Tato technika ručního tvarování skla byla v loňském roce zapsána na seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO.

Na realizaci se podíleli skláři Milan Mikulenka a Michal Pavlík.

Bylo nám ctí.