Odborné kurzy

Kurzy pro širokou veřejnost:

• Tiffany vitráž

• Kurz proběhne 22.11. a 29.11. 2023 ve dvou dnech vždy od 15:00 do cca 20:00 hod. (dle náročnosti dekoru), celkový počet cca 10 hodin. Cena kurzu 4600,- Kč. Z kurzu si odnesete všechny své výrobky, nabyté vědomosti  a dovednostmi pro vlastní realizaci doma.

Nabízíme vám základní kurz Tiffany techniky. Naučíte se postup práce této techniky: přípravu šablon, řezání skla, lámaní skla, zabroušení skla, práci s měděnou páskou, cínování pájkou, patinování aj. Sami vytvoříte kompozici v kombinaci barevných vitrážových a pískovaných skel s možností použití gravírky a vypalovacích barev.

V případě zájmu kontaktujte:

BcA. Ondřej Galia - galiao@centrum.cz, tel.: 608 471 258

• Lehání plochého skla

Nabízíme vám základní kurz fusingu. Vyrobte dárky pro Vaše blízké. V kurzu spékání skla (tvz. fusing) uskutečníme jedno spékání rovněž leháním skla do formy. K dispozici budete mít barevná a čirá skla, formy na lehání skla v peci. Technikou fusing vytvoříte dekorativní předmět - např. mísu, talíř, bižuterii nebo spékáním skla kompozici klasické vitráže.

V případě zájmu kontaktujte:

MgA. Josef Divín - jdivin@sklarskaskola.cz, tel.: 774 228 588

• Kurz malování skla

• Kurz proběhne ve dnech 1.11. a 8.11. vždy od 15h do cca 20h (dle náročnosti dekoru), celkový počet cca 10h. Cena kurzu 4000,-.

Nabízíme Vám základní kurz malby sklářskými vypalovacími barvami. Namalujete si skleněnou vázu pro sebe či vaše blízké. K dispozici budete mít skleněný polotovar a širokou škálu sklářských barev a pomůcek pro malbu. Z kurzu si odnesete malovanou vázu, základní informace o sklářských barvách, vypalování skla ve sklářské peci a malířských pomůckách.

V případě zájmu kontaktujte:

Daniela Volfová – volfovadaniela@email.cz, tel.:724 846 667

• Kurz mozaikování

• Kurz proběhne ve dnech 29.11. a 6.12. vždy od 15h do cca 20h (dle náročnosti dekoru), celkový počet cca 10h. Cena kurzu 4000,-.

Nabízíme Vám základní kurz skleněné mozaiky. Vyrobíte zrcadlo s mozaikovým rámem, nebo mozaikový svícen. K dispozici budete mít skleněný polotovar a širokou škálu barevných sklíček a všech potřebných pomůcek. Z kurzu si odnesete zrcadlo s originálním rámem, či originální barevný svícen, dále nabyté vědomosti  a dovednostmi pro vlastní realizaci doma.

V případě zájmu kontaktujte:

Daniela Volfová – volfovadaniela@email.cz, tel.:724 846 667

Adresa konání kurzu:

Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí, Sklářská 603/8, Krásno nad Bečvou, 757 01 Valašské Meziříčí