Moderní design – Česko-Slovensko-Bulharsko

(č. projektu 2016-1-CZ01-KA202-024026)

Projekt je založen na spolupráci a výměně zkušeností Stredné umeleckoprůmyslové školy Trenčín a dvou UNESCO institucí Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské Valašské Meziříčí a Darjaven Kulturen Institut „Kulturen Centar „Dvoreca“, Balchik.

Projekt se zaměřuje na výměnu zkušeností z oblasti průmyslového designu a designu exteriéru a interiéru a jejich vzájemného propojení za využití nejnovější moderní technologie.

Cílem tohoto projektu je zkvalitnit a rozšířit odborné vzdělávání a vytvořit nové vzory využitelné v průmyslovém designu. Dojde ke zvýšení kvalifikace odborných pedagogů a zlepšení výchozích podmínek studentů zapojených škol pro studium na vysoké škole a jejich uplatnitelnosti na trhu práce.

V rámci projektu již úspěšně proběhly všechny naplánované aktiviy, zejména mezinárodní vzdělávací aktivity C1 v bulharském Balčiku (říjen 2016), C2 ve slovenském Trenčíně (březen 2017), C3 ve Valašském Meziříčí v České republice (říjen 2017) a C4 opět v Balchiku (březen 2018).

Realizace projektu: 1. října 2016 – 30. června 2018

Výukový materiál technologie 3D tisku (zkrácená verze). Plná verze materiálu je k dispozici U partnerů projektu.

PŘEDSTAVENÍ PROJEKTU

"Tento projekt je financován z prostředků Evropské unie."