Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !MUZEJNÍ NOC 31. 5. Ruční výroba skla na seznamu UNESCO !

Adaptační pobyt 2021 – třída 1.A a 1.B

Adaptační pobyt 2021 – třída 1.A  a 1.B

Ve středu 8. 9. jsme vyrazili autobusem na adaptační pobyt do Horní Lomné. Cílem tohoto kurzu bylo seznámit se s našimi novými spolužáky, proto hned na začátku jsme si sestavili společné pravidla a zahráli několik seznamovacích her. Poté jsme se ubytovali v krásných pokojích, nabrali jsme energii na obědě a šli prozkoumat okolí. Po zbytek dne jsme se bavili pohybovými aktivitami venku, kreslením obličeje a po večeři jsme sledovali zajímavý film s technikou landart.

Náplň druhého dne 9. 9. byla o něco více vzrušující, protože jsme celý den prožili společně. Dopoledne jsme pracovali v rámci svých třídních kolektivů. Třída 1.A tvořila origami a třída 1.B odešla malovat do přírody. Po lahodném obědě jsme zvládli výšlap na horskou chatu Kamenitý, který byl přímo vyčerpávající, ale stálo to zato. Výhled byl krásný a občerstvení více než příjemné. V úžasné krajině jsme měli za úkol posbírat si nejrůznější přírodniny, ze kterých jsme po návratu vytvářeli panáčky, představující náš autoportrét. Poté jsme své výtvory popisovali ve velmi vtipném duchu svým spolužákům. Na závěr celého dne jsme si zahráli hru „zesítění“, abychom upevnili naše třídní pouta.

Třetí den 10. 9. nastal rychleji, než kdokoliv očekával a utekl stejně svižně. Dopolední program jsme strávili odděleně po třídních kolektivech s programem „Křeslo pro třídní učitelku“, kde jsme pokládali nejrůznější otázky a dozvěděli se nové informace o naší paní učitelce. Další aktivita byla zaměřena na emoce a schopnost empatie. Shlédli jsme film „Jako motýl“ a diskutovali jsme nejen na téma života postižených lidí. Poslední společné chvíle po obědě jsme věnovali vyhodnocení adaptačního pobytu a proběhlo rozloučení plné emocí. Vyrazili jsme na cestu domů, ale tentokrát jako ucelenější skupina kamarádů.

Myslím, že za všechny můžu prohlásit, že to byly úžasné tři dny nabité nezapomenutelným a zábavným programem. Určitě na tento „adapťák“ jen tak nezapomeneme a vzpomínky na něj nás budou doprovázet po celé čtyři roky, které budeme trávit spolu.

Napsala: Ester