Hejtman Zlínského kraje navštívil školu v rámci DOD !Přípravný kurz k talentové zkoušce od 4.10. - více ZDE.Ruční výroba skla na seznamu UNESCO !

Erasmus+ Česko-Slovenská kulturní a umělecká stopa v Bulharsku

10.09.2018

V sobotu 8. 9. 2018 byla zahájena aktivita C2 projektu Erasmus+ Česko-Slovenská kulturní a umělecká stopa v Bulharsku. Aktivita je zaměřena na natáčení dvou krátkých dokumentárních filmů, které přiblíží působení českého architekta Josefa Šnitra a slovenského spisovatele Samuela J. Zacheje v Bulharsku. Projektu se účastní učitelé a žáci tří evropských uměleckých škol: SUPŠ sklářské Valašské Meziříčí, SUSTN Trenčín a NGSEI Plovdiv. Během prvních tří dnů probíhají přípravné semináře a workshopy ve školícím centru v horském městě Klisura v Bulharsku, které se věnují seznámení s principy natáčení dokumentárních filmů.


Účastníci projektu Erasmus+ Česko-Slovenská kulturní a umělecká stopa v Bulharsku natáčeli rozhovor s profesorkou Marii Schnitter, pravnučkou českého architekta Josefa Schnittera, který stál u zrodu moderního Plovdivu. Dozvěděli se mnoho zajímavých informacích o vyjímečné povaze Josefa Schnittera a jeho práci. 

Zpět na fotogalerii

« zpět