Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !Výstava v jeskyních Teplice n.B. od 27.6. do 31.10

HOP aneb Hravě o pohlavně přenosných chorobách

HOP aneb Hravě o pohlavně přenosných chorobách

V rámci prevence rizikového sexuálního chování jsme do naší školy pozvali lektorku z Krajské hygienické stanice ze Zlína. Ve středu 15. 5. 2024 tak mohli žáci prvních ročníků v rámci interaktivní besedy o daném tématu nejen přemýšlet, ale také ve skupinkách pod vedením lektorky plnit stanovené úkoly.

Lektorka hovořila mj. o pravidlech bezpečného sexu, příznacích a léčbě pohlavních chorob či o jejich prevenci a předala tak žákům informace, jež jsou pro každého sexuálně aktivního člověka nepostradatelné.

Žáci program hodnotili jako obohacující i zábavný. Znalosti a souvislosti, o které se žáci obohatili, jsou bezesporu důležité pro jejich život ve zdraví.

Dana Kořenková

Školní metodička prevence