Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !MUZEJNÍ NOC 31. 5. Ruční výroba skla na seznamu UNESCO !

Klauzury oboru Řemeslo

17.01.2024

Dne 17. 1. 2024 se konaly prezentace klauzurních prací žáků oboru Uměleckořemeslné zpracování skla a Sklář - výrobce a zušlechťovatel skla. Žáci třídy 2.C představili své návrhy na téma "Upomínkový předmět – VODA". Zaměřili se především na skleněnou plastiku za využití techniky hutního skla s možností dekorování (za tepla nebo za studena) jako broušení a rytí či malba na sklo. Každý prezentující představil minimálně 10 kresebných návrhů využívajících různé techniky kresby.

Výsledkem práce žáků je minimálně jedna hotová skleněná plastika s maximálním průměrem 20 cm. Celkově bylo prezentováno pestré spektrum kreativních a precizních výtvorů, které reflektovaly téma VODA. Gratulujeme všem žákům k úspěšnému zvládnutí prezentací klauzurních prací! #UměleckéZpracováníSkla #KreativitaStudentů #VODA