SKLÁŘSKÉ KOUZLENÍ  v zámku Kinských - 27.dubna 2024   / Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !MUZEJNÍ NOC 31. 5. Ruční výroba skla na seznamu UNESCO !

MALBA – SKLO – DESIGN aneb Vydařená vernisáž

28.08.2022

MALBA – SKLO – DESIGN

V pátek 18. března 2022 se v Mramorovém sále vsetínského zámku uskutečnila vernisáž otevírající co do rozsahu i kvality výjimečnou výstavu prací studentů a pedagogů naší školy. Název výstavy odkazuje k názvům a náplni činnosti jednotlivých ateliérů působících na škole: MALBA – SKLO – DESIGN. Vystavované artefakty představující průřez tvorbou studentů a pedagogů naší umprum z posledních let můžete zhlédnout ve výstavních prostorách zámku a v Galerii Stará radnice do 22. 5. 2022.

Vernisáž se vydařila – přišly více než dvě stovky návštěvníků, mezi nimiž nechyběli ani naši absolventi, a z reakcí milovníků umění a sympatizantů školy bylo znát, že vernisáž a výstava rozhodně splnily jejich očekávání. Slavnostním večerem provázel Zdeněk Holoubek, atmosféru osvěžilo duo vsetínské „asihudební“ skupiny Ležérně a vleže, odborné slovo přednesla Mgr. Olga Méhešová, přítomné přivítal také vsetínský místostarosta Mgr. Pavel Bartoň a zazněla taktéž slova vedení školy.

Naše poděkování patří všem vystavujícím, jež se zároveň podíleli na náročné instalaci, Muzeu regionu Valašsko a Domu kultury Vsetín za spolupráci a příležitost, díky níž se můžeme v takto nevšedním rozsahu prezentovat široké veřejnosti poprvé od roku 2019.

Díky všem za odvedenou práci a za účast!