SKLÁŘSKÉ KOUZLENÍ  v zámku Kinských - 27.dubna 2024   / Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !MUZEJNÍ NOC 31. 5. Ruční výroba skla na seznamu UNESCO !

MUZEUM NÁKLADNÍCH AUTOMOBILŮ TATRA V KOPŘIVNICI

22.03.2024

Dne 21. 3. 2024 se žáci kombinovaného oboru L0+H Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské ve Valašském Meziříčí a žáci třetího ročníku VZS zúčastnili komentované prohlídky Muzea nákladních automobilů Tatra v Kopřivnici.

Prohlídku vedla Lucie Kazlepková, která v muzeu působí jako edukátorka v oblasti kultury. Po přednášce žáci kreslili skici celkového vzhledu i detailů automobilů Tatra, které by mohli ztvárnit pomocí sklářských technik, jež se naučili ve škole - hutního tvarování, broušení skla a malby na sklo. Brzy se můžete těšit na realizaci jejich návrhů ve skle!