Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !MUZEJNÍ NOC 31. 5. Ruční výroba skla na seznamu UNESCO !

Naučná exkurze Praha

14.11.2016

Od 7. do 10. listopadu se 18 studentů 4. ročníků zúčastnilo tradičního čtyřdenního pobytu v Praze. Naučnou exkurzi zahájili procházkou centrem města a navštívili stálou expozici v Museu Kampa s příležitostnou výstavou českého surrealisty Josefa Istlera. Cestou zpět si prohlédli malby slavného malíře Celníka Rousseaua na unikátní výstavě v Paláci Kinských.

Úterní program započali návštěvou Bílkovy vily, následoval areál Pražského hradu s detaily architekta Josipa Plečnika a chrám sv. Víta. Dalším cílem byla sbírka evropského umění Národní galerie ve Šternberském paláci. Na zpáteční cestě navštívili perlu českého baroka, kostel sv. Mikuláše na Malé Straně s Pašijovým cyklem od malíře Karla Škréty. Večerní program zakončili divadelním představením Holky z kalendáře v divadle ABC.

Podstatnou část středy věnovali návštěvě NG ve Veletržním paláci. Využili jednu z posledních možností vidět zde Muchovu Slovanskou epopej. Dále se věnovali sbírkám světového a českého moderního umění  a klasikům francouzského umění. Poté měli možnost navštívit galerii AVU.

Poslední den si studenti prohlédli znovu otevřené  Muzeum českého kubismu a galerii VŠUP.  Akci zakončili výstavou současného umění Loni v Marienbadu v Rudolfinu.

Jana Bilová