Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !MUZEJNÍ NOC 31. 5. Ruční výroba skla na seznamu UNESCO !

Navrhni vázičku

Jak vznikaly ceny pro vyhlášení soutěže Navrhni vázičku

Na letošním Sklářském kouzlení byla vyhlášena soutěž Navrhni vázičku. Z více než sedmi desítek kreseb odborná porota vybrala 3 vítězné návrhy, které byly na podzim realizovány ve školní ateliérové huti sklářským mistrem Ondřejem Strnadelem, Oldřichem Kopřivou a studenty sklářského oboru. Jak se povedlo vytvořit díla podle kreseb malých designérů? Přijďte se podívat na akci Vánoce v muzeu, na které budou v neděli 3. prosince (15 hodin) skleněné vázičky podle jejich vlastního návrhu budou mladým autorům Zuzce, Dominikovi a Nelince. Prohlédněte si krátký fotoseriál, který přibližuje, jak jednotlivá díla vznikala.

Kontaktní osoba: Mgr. Kamila Valoušková

E-mail: valouskova@muzeumvalassko.cz