Informační schůzka pro rodiče žáků 1. ročníků, vice ZDEVýstava KLENOTY v muzeu Kroměřížska potrvá do 18. 6. 2023, více k výstavě ZDE.Nová školní prodejna skla zahájila provoz !

„Od antiky k moderně – materiály, technologie a uchování kulturního dědictví“

06.09.2021

V bulharském Kulturním centru Dvoreca, Balchik probíhají aktivity dvou projektů Erasmus+. „Umění spojuje a pomáhá“ je projekt zaměřený na mobility žáků v programu KA102. Krátkodobé stáže se účastní 22 žáků z oborů Užitá malba, Výtvarné zpracování skla a světelných objektů a Průmyslový design a už třetím měsícem zde pobývají také tři absolventky školy na dlouhodobé mobilitě ErasmusPro.

„Od antiky k moderně – materiály, technologie a uchování kulturního dědictví“ je projekt v programu Erasmus+/KA202/Strategická partnerství za účelem vzájemné výměny postupů a dobré praxe. V projektu jsou zapojeny čtyři organizace: Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí, Kulturní centrum Dvoreca, Balchik, Bulharsko, Muzeum vizuálního umění Galați v Rumunsku a Archeologický institut s muzeem, Sofie, Bulharsko. Kulturní centrum Dvoreca nyní pořádá vzdělávací aktivity pro žáky a pro dospělé účastníky, zaměřené na práci restaurátorů, archeologů a uchování kulturního dědictví pro další generace.

 
 

« zpět