Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !MUZEJNÍ NOC 31. 5. Ruční výroba skla na seznamu UNESCO !

„Od antiky k moderně – materiály, technologie a uchování kulturního dědictví“

06.09.2021

V bulharském Kulturním centru Dvoreca, Balchik probíhají aktivity dvou projektů Erasmus+. „Umění spojuje a pomáhá“ je projekt zaměřený na mobility žáků v programu KA102. Krátkodobé stáže se účastní 22 žáků z oborů Užitá malba, Výtvarné zpracování skla a světelných objektů a Průmyslový design a už třetím měsícem zde pobývají také tři absolventky školy na dlouhodobé mobilitě ErasmusPro.

„Od antiky k moderně – materiály, technologie a uchování kulturního dědictví“ je projekt v programu Erasmus+/KA202/Strategická partnerství za účelem vzájemné výměny postupů a dobré praxe. V projektu jsou zapojeny čtyři organizace: Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí, Kulturní centrum Dvoreca, Balchik, Bulharsko, Muzeum vizuálního umění Galați v Rumunsku a Archeologický institut s muzeem, Sofie, Bulharsko. Kulturní centrum Dvoreca nyní pořádá vzdělávací aktivity pro žáky a pro dospělé účastníky, zaměřené na práci restaurátorů, archeologů a uchování kulturního dědictví pro další generace.