Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !MUZEJNÍ NOC 31. 5. Ruční výroba skla na seznamu UNESCO !

28.11.2023

Dne 9. 11. jsme s žáky prvního ročníku užité malby navštívili barokní srdce Moravy, Olomouc. V rámci této exkurze se žáci seznámili se současnou českou i zahraniční uměleckou scénou. Nejprve jsme zavítali do industriálního prostoru galerie Telegraph, v níž byla k vidění výstava současné britské malby. Netradiční zprostředkování českého výtvarného umění 20.-21. století nám nabídl animační program Muzea umění Olomouc, který byl ukončen performancí inspirovanou Hugem Demartinim. Naše objevovaní současného umění jsme ukončili na Horním náměstí v Olomouci v galerii Caesar, která aktuálně prezentuje krajinomalby Zdeňka Daňka.