Pololetní klauzury

17.01.2023

Třetí lednový týden byl ve znamení finalizace a prezentace pololetních klauzurních prací studentů maturitních oborů.

Čtvrtek byl výjimečným dnem pro skupinu studentů oboru Design skla, jež prokázali svou uměleckou invenci i zručnost nejen skrze sklo – prváky byla prezentována pastelem vyvedená zátiší, užitkové designové sklo na téma „Doma“ navrhovali druháci, k vidění byly též volně zpracované objekty třeťáků inspirované tématem „Valentýn“ či skleněné plastiky maturantů, jež se umně popasovali se zadáním „Socha-Objekt-Význam“.

Práce studentů byly posuzovány komisemi sestávajícími z učitelů výtvarných příprav, navrhování, praktických cvičení, figurální kresby a hostů z umělecké branže. Při hodnocení prací byla vyčerpána celá hodnoticí stupnice a zazněly desítky cenných rad a konstruktivní kritika, jež odrážela pestrost uměleckého vnímání jednotlivých členů komise, přesto měla jediný cíl – pomoci každému studentovi k tomu, aby se posunul zase o kus dál.