Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !MUZEJNÍ NOC 31. 5. Ruční výroba skla na seznamu UNESCO !

Právní vědomí žáků

12.02.2020

Do školního preventivního plánu naší školy již každoročně patří návštěva Okresního soudu ve Vsetíně. Cílem akce je prevence rizikového chování žáků a osobní prožitek ze soudního řízení. V pondělí 10. 2. 2020 se žáci zúčastnili jednání s recidivistou, který v době podmínečného odsouzení neodolal dalším krádežím.  Překvapila nás výpověď obžalovaného, který svých činů litoval a bylo mu až do pláče. Měli jsme možnost sledovat celé soudní řízení i s vynesením rozsudku. Součástí akce byl i prostor pro pana soudce, ve kterém žáci pokládali otázky. Dotazy  se týkaly činnosti okresního soudu, žáci se zajímali  o domácí vězení a život ve věznici.

Dana Kořenková, metodička prevence