Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !Výstava v jeskyních Teplice n.B. od 27.6. do 31.10

Právní vědomí žáků

12.02.2020

Do školního preventivního plánu naší školy již každoročně patří návštěva Okresního soudu ve Vsetíně. Cílem akce je prevence rizikového chování žáků a osobní prožitek ze soudního řízení. V pondělí 10. 2. 2020 se žáci zúčastnili jednání s recidivistou, který v době podmínečného odsouzení neodolal dalším krádežím.  Překvapila nás výpověď obžalovaného, který svých činů litoval a bylo mu až do pláče. Měli jsme možnost sledovat celé soudní řízení i s vynesením rozsudku. Součástí akce byl i prostor pro pana soudce, ve kterém žáci pokládali otázky. Dotazy  se týkaly činnosti okresního soudu, žáci se zajímali  o domácí vězení a život ve věznici.

Dana Kořenková, metodička prevence