Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !MUZEJNÍ NOC 31. 5. Ruční výroba skla na seznamu UNESCO !

Představujeme ročníkovou práci

13.07.2023

Představujeme ročníkovou práci
Letos v druhém pololetí se studenti specializací na "Uměleckořemeslné zpracování skla" a "Sklář - výrobce a zušlechťovatel skla" třídy 1.C se pustily do výroby svých ročníkových prací.
Pro ročník 2022/2023 bylo zadáním vytvoření upomínkového předmětu, který nese název "Svět techniky Tatra".
Hutní tvarování skla
Pod vedením Michala Pavlíka se studenti naučí, jak navrhnout, foukat a odlévat do písku, a také broušení skla. Konečným výsledkem bude skleněná miska s průměrem až 15 cm. Od každého studenta očekáváme minimálně dvě takové misky.
Broušené a ryté sklo
Ondřej Galia povede studenty skrze proces návrhu, broušení, rytí a pískování skla, které vede k výrobě elegantní whisky sklenice. Stejně jako v předchozí sekci, i zde je očekáváno, že každý student vytvoří minimálně dva kusy.
Umělecká malba skla
Poslední, ale neméně důležitá disciplína je umělecká malba na sklo pod vedením Daniely Volfové. Zde se studenti naučí malbu na sklo s použitím technik perokresby a plošných barev. Výsledkem bude skleněný fusingový talíř o průměru do 30 cm.
Muzeum nákladních automobilů v Kopřivnici je nejen skvělým doplňkem k našemu tematickému zadání "Svět techniky Tatra" pro ročníkové práce, ale také úžasným způsobem, jak pochopit význam a vývoj těchto nezbytných strojů v průběhu let.
Současně s těmito úžasnými studijními projekty, které naši studenti vytvořily, je možné navštívit také Muzeum nákladních automobilů v Kopřivnici. Toto jedinečné muzeum nabízí fascinující průřez historií nákladní dopravy, s mnoha exponáty z legendárního výrobce Tatra.