Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !MUZEJNÍ NOC 31. 5. Ruční výroba skla na seznamu UNESCO !

Prezentace prací žáků

20.09.2023

Součástí letošního ročníku festivalu Světlo Valmez byla prezentace prací žáků a absolventů oboru Design skla a Užitá malba. V prostorech Café Tucan byly nainstalovány světelné objekty a svítidla. Malbu prezentovaly převážně kopie podle starých mistrů využívající šerosvit a další práce, ve kterých se žáci zaměřili na zachycení atmosféry, kontrastů světla a stínů v malbě. Pokud jste si nestihli prohlednout tvorbu žáku Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v pátek, nevadí! Výstava potrvá až do října.
Design skla: Radek Krucina, Kateřina Bušová, Anna Schönweitzová, Patricie Holaňová, Lukáš Buryan, Lukáš Himlar, Gabriela Skápková, Zdeňka Fusková, Helena Šmatláňová a Mirek Trlica.
Užitá malba: Blanka Kristová, Lea Dejmková, Matěj Vašek, Pavla Drahoňovská, Tereza Orságová, Kristýna Kašparová, Viktorie Valigurová, Dora Šindelová, Sophie Polociková, Jitka Chromková, Melissa Machačová, Anna Nováková, Lucie Tobolová, Vanesa Jančaříková, Adéla Hromadová, Anna Honzíková, Pavlína Filgasová, Melinda Mičkalová a Dora Spurná.