Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !MUZEJNÍ NOC 31. 5. Ruční výroba skla na seznamu UNESCO !

PRVÁCI SLOŽILI SLIB

PRVÁCI SLOŽILI SLIB

V pondělí 18. září 2023 naši čerstvě adaptovaní prváci poklekli před zástupce ředitele pro praktické vyučování Jiřího Tesaře, aby pod tíhou skleněného meče složili slib, že budou pilně studovat zvolený obor. Akt pasování do stavu studentského byl stvrzen podáním ruky ředitele školy Jiřího Pivovarčíka, který každému „bažantovi“ předal placku patřičné barvy hlásající motto MILUJU MALBU, ŽERU DESIGN, ŽIJU SKLEM či STUDUJU ŘEMESLO!

Padesátka prváků se k vedení školy musela probojovat splněním úkolů, jež na ně čekaly v ateliérech – ve čtyř- či pětičlenných týmech kreslili, prolézali blindrámy, hledali popsané výtvarné předměty, skládali obří vlaštovky a za povzbuzování spolužáků z vyšších ročníků přede všemi sdělili, že to se školou myslí vážně.

Milí prváci, přejeme vám, abyste sklo, řemeslo, design i malbu opravdu žrali a aby vám chutnaly po celou dobu studia!!!