Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !MUZEJNÍ NOC 31. 5. Ruční výroba skla na seznamu UNESCO !

Sklářské kouzlení 27. 4. 2024

29.04.2024

Slavnostní atmosféra obklopila Sklářské kouzlení, jelikož obě pořádající organizace si letošní rok připomínají kulaté výročí svého založení – Muzeum regionu Valašsko (muzeum ve Valašském Meziříčí) oslavilo 140 let a Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská (SUPŠS) ve Valašském Meziříčí oslavila 80 let. Na programu byl také slavnostní křest nového katalogu sklářské školy.

Návštěvníci měli možnost obdivovat umění mistrů sklářského řemesla u mobilní sklářské pece, prohlížet si ukázky historického kuličského brusu, vitrážové techniky a výroby šitých korálkových šperků. Dále byla k dispozici možnost zakoupit si domů originální ateliérové sklo, včetně toho vyrobeného v ateliérové huti sklářské školy. Pro ty, kteří chtěli přiložit ruku k dílu, byla připravena řada dílniček, včetně mozaikové, vitrážové a korálkové. Ateliéry sklářské školy opět uspořádaly soutěž pro mladé sklářské designéry s názvem "Navrhni misku", jejíž slavnostní vyhlášení proběhlo před ukončením akce. Součástí programu bylo také zahájení dvou výstav: "Světlo s vůní petroleje" ke 170. výročí založení sklárny Reich v Krásně nad Bečvou a výstavy "Mezi sklem", která připomíná 80 let od založení sklářské školy ve Valašském Meziříčí.

www.sklarskaskola.cz