Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !MUZEJNÍ NOC 31. 5. Ruční výroba skla na seznamu UNESCO !

Sklářské muzeum v Novém Boru –„ŘEMESLO A UMĚNÍ VE SKLE 2019“

Sklářské muzeum v Novém Boru –„ŘEMESLO A UMĚNÍ VE SKLE 2019“

Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí se během hlavní sezóny prezentuje na největší přehlídce skla a řemesel v Novém Boru prostřednictvím ateliéru Design skla vedeného Josefem Divínem.

Cílem soutěže, jejíž tradice sahá až do roku 1909 a letos tak slaví 110. výročí, je podpořit české sklo v celé jeho šíři a různorodosti.

Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou na této přehlídce prezentují Pavla Pšenicová se skleněnými poklopy s využití kovu, Barbora Drápelová s broušenými hutními objekty, Greta Ammassari s foukanými rytými vázami, Natalie Lehnertová se souborem sklenic na šampaňské, Kateřina Švehlová s kolekcí hutních váz foukaných do dřevěné kůry, Karolína Šacherová se skleněnými poklopy, Dominika Černá s hutními lepenými objekty, Zdeněk Farník s kolekcí hutních džbánů a Marika Vajgelová se servisem foukaných misek a talířů. K zhlédnutí jsou rovněž nádoby s nataveným stříbrem pedagoga Josefa Divína.