Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !MUZEJNÍ NOC 31. 5. Ruční výroba skla na seznamu UNESCO !

Týden odborných dovedností VET FEST Be creativ!

Týden odborných dovedností VET FEST Be creativ!

Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí se prezentovala v rámci týdne odborných dovedností na VET FEST Be creativ!, který pořádal Dům zahraniční spolupráce v Praze 17. května 2022. Festival byl zaměřen na účast žáků z uměleckých škol v projektech Erasmus+. Škola prezentovala projekt „Umění spojuje a pomáhá“, který probíhal v letech 2019 – 2022. Zúčastnilo se ho celkem 49 žáků, zaměřen byl na krátkodobé mobility a také na dlouhodobé stáže absolventů škol ErasmusPro. V tomto projektu škola spolupracovala s Historickým muzeem v bulharském Sevlievu, Gustav-Meyer-Schule, Berlín, Německo a s kulturním centrem Dvoreca, Balchik, Bulharsko.