DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ - 14. října 2022, více ZDE.Výstava v Holešově - 22. 9. - 27.11. 2022Výstava k Mezinárodnímu roku skla 2022 ZDE.

Týden odborných dovedností VET FEST Be creativ!

19.05.2022

Týden odborných dovedností VET FEST Be creativ!

Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí se prezentovala v rámci týdne odborných dovedností na VET FEST Be creativ!, který pořádal Dům zahraniční spolupráce v Praze 17. května 2022. Festival byl zaměřen na účast žáků z uměleckých škol v projektech Erasmus+. Škola prezentovala projekt „Umění spojuje a pomáhá“, který probíhal v letech 2019 – 2022. Zúčastnilo se ho celkem 49 žáků, zaměřen byl na krátkodobé mobility a také na dlouhodobé stáže absolventů škol ErasmusPro. V tomto projektu škola spolupracovala s Historickým muzeem v bulharském Sevlievu, Gustav-Meyer-Schule, Berlín, Německo a s kulturním centrem Dvoreca, Balchik, Bulharsko.