Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !Výstava v jeskyních Teplice n.B. od 27.6. do 31.10

Uměleckohistorická olympiáda

20.10.2023

Dne 20.10. v rámci uměleckohistorické olympiády žáci naší školy poměřili své znalosti v oblasti dějin umění v kontextu středoškolského studia.
Náš program začal nejprve v budově jezuitského konviktu, kde žáci absolvovali odborný test. Okolo třinácté hodiny jsme se přesunuli na Dolní náměstí, kde se žáci seznámili s historií nejznámějších staveb Olomouce. Prohlídka historického města byla vždy doprovázena výkladem. Žáci si prohlédli různé architektonické styly (od románského umění až po umění 20. století). V závěru dne nás čekalo vyhlášení výsledků.
Naši školu úspěšně reprezentovaly 3 žačky: Anna Pernicová, Pavla Najtová a Jitka Chromková. V konkurenci gymnázií i odborných středních škol se Anna Pernicová umístila na 5. místě, Jitka Chromková se umístila na 3. místě a Pavla Najtová se umístila na 2. místě.
Díky vlakovému zpoždění jsme měli možnost navštívit také galerii Telegraph a zhlédnout výstavu zabývající se současnou britskou malbou.