Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !MUZEJNÍ NOC 31. 5. Ruční výroba skla na seznamu UNESCO !

Výtvarný plenér do bulharského Balchiku

06.06.2023

Ve dnech 12. - 21. 5. 2023 se uskutečnil školou pořádaný populární zahraniční výtvarný plenér do bulharského Balchiku. Výtvarného plenéru se zúčastnilo celkem 36 žáků a tříčlenný pedagogický doprovod. Náplní plenéru bylo věrohodně zaznamenávat architektonické a přírodní prvky celého komplexu, jehož součástí je i druhá největší botanická zahrada s kaktusovou sbírkou v Evropě. Během pobytu studenti navštívili skalní klášter Aladža, uměleckoprůmyslové museum ve Varně a představení Národní filharmonie Varna. Na závěr pobytu studenti se svými pedagogy Josefem Divínem, Sebastianem Kitzbergerem a Krasimirou Kolčevou uspořádali v Kulturním centru Dvoreca výstavu vzniklých prací.