Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !MUZEJNÍ NOC 31. 5. Ruční výroba skla na seznamu UNESCO !

Workshop

14.11.2023

Ve čtvrtek 9. 11. 2023 se žáci 3. A oboru průmyslový design zúčastnili inspirativního workshopu v prostorách MAGC Valašské Meziříčí. Tato akce byla zaměřena na praktickou práci s reliéfem a kompozicí, přičemž žáci měli možnost rozvíjet své dovednosti v tvorbě objektů.

V rámci workshopu významný sochař Daniel Klose osobně vedl a konzultoval práce studentů. Žáci měli příležitost nejen se seznámit se základními pravidly práce v reálném prostoru, ale také své návrhy proměnit do hliněných modelů, čímž prohloubili svou kreativitu a schopnosti v oblasti průmyslového designu.

Kromě toho se konala autorská výstava soch a kreseb Daniela Klose s názvem "QUIS EVADET" (kdo unikne), která představila jeho unikátní umělecký pohled. Tato výstava byla pro žáky inspirativním doplňkem celého workshopu, poskytující jim nové perspektivy a podněty k vlastní tvůrčí práci.