Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !MUZEJNÍ NOC 31. 5. Ruční výroba skla na seznamu UNESCO !

„Závislost tady a teď“

10.12.2021

Tentokrát do kontaktního centra Agarty ve Valašském Meziříčí zamířili žáci prvních ročníků, aby se zúčastnili interaktivního programu. Cílem akce je seznámit žáky se skutečnostmi a s riziky souvisejícími s problémovým užíváním návykových látek. Posláním této organizace je nabízet odborné služby lidem ohroženým závislostí, jejich rodinám a přispívá tím ke zvyšování bezpečí a zdraví ve společnosti.

Cituji hodnocení jedné žákyně: „líbilo se mi, že to nebyla nudná přednáška o drogách, ale že jsme se „účastnili“ příběhu = měli jsme své role, vymysleli si hlavního hrdinu a rozhodovali o jeho životě“.

Dana Kořenková, metodik prevence