Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !Výstava v jeskyních Teplice n.B. od 27.6. do 31.10

Závislost tady a teď

03.12.2017

„Závislost tady a teď“ – tak se jmenoval projekt, kterého se zúčastnili žáci třídy 1. A. Páteční dopoledne trávili žáci v bývalém krytu civilní obrany, kde sídlí Kontaktní centrum Klíč. Jedná se o nízkoprahové zařízení určené pro včasnou intervenci, zdravotní a sociální pomoc osobám užívajícím drogy. Žáci zde byli prostřednictvím interaktivní vzdělávací hry vtaženi do modelové situace a pomocí vlastního prožitku přemýšleli o smýšlení drogově závislých. Vedoucí programu pan Dostál odpovídal žákům na jejich otázky, které se týkaly problematiky závislosti. Žáci si prohlédli jednotlivé prostory centra a dozvěděli se i o službách, které jsou poskytovány klientům, např. základní zdravotní ošetření, testování infekčních onemocnění, výměna injekčního náčiní, a celá řada dalších.

Dana Kořenková

Metodik prevence