SKLÁŘSKÉ KOUZLENÍ  v zámku Kinských - 27.dubna 2024   / Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !MUZEJNÍ NOC 31. 5. Ruční výroba skla na seznamu UNESCO !

Akce školy

Týden odborných dovedností VET FEST Be creativ!

Týden odborných dovedností VET FEST Be creativ!

Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí se prezentovala v rámci týdne odborných dovedností na VET FEST Be creativ!, který pořádal Dům zahraniční spolupráce v Praze 17. května 2022. Festival byl zaměřen na účast žáků z uměleckých škol v projektech Erasmus+.
Školní exkurze – VÍDEŇ
10.05.2022

Školní exkurze – VÍDEŇ

Na začátku května se žáci naší sklářské školy zúčastnili jednodenní exkurze do hlavního města Rakouska. V nabitém programu zhlédli nejvýznamnější architektonické památky a významné galerie. Za zmínku stojí například výstava „Edvard Munch In Dialogue“ v galerii Albertina nebo stálá expozice v Horním Belvederu.
Projekt Erasmus+
02.05.2022

Projekt Erasmus+

Projekt Erasmus+ 2017-1-CZ01-KA202-035580 s názvem  „Česko-slovenská kulturní a umělecká stopa v Bulharsku“ nominován na ocenění The European Innovative Teaching Award (EITA) Jeden z projektů Erasmus+ realizovaných Střední uměleckoprůmyslovou školou sklářskou Valašské Meziříčí byl Domem zahraniční spolupráce nominován na ocenění za výjimečný přínos učitelů a jejich škol ve vzdělávání a byl vybrán jako příklad dobré praxe v odborném vzdělávání a přípravě.
„Závislost tady a teď“

„Závislost tady a teď“

Tentokrát do kontaktního centra Agarty ve Valašském Meziříčí zamířili žáci prvních ročníků, aby se zúčastnili interaktivního programu. Cílem akce je seznámit žáky se skutečnostmi a s riziky souvisejícími s problémovým užíváním návykových látek. Posláním této organizace je nabízet odborné služby lidem ohroženým závislostí, jejich rodinám a přispívá tím ke zvyšování bezpečí a zdraví ve společnosti.
Jitka Chromková zvítězila v literárním klání

Jitka Chromková zvítězila v literárním klání

Jitka Chromková zvítězila v literárním klání Jitka Chromková, studentka prvního ročníku oboru Užitá malba, se zúčastnila 23. ročníku oblíbené Literární soutěže Miroslava Kabely. Vybrala si téma „Kdybych měl tři přání…“ a zhostila se jej tak dobře, že ji odborná porota v čele se spisovatelkou Alenou Mornštajnovou ocenila jako nejlepší mladou autorku v dané kategorii.
„Hra na hraně“

„Hra na hraně“

„Hra na hraně“ Ve dnech 15. 11. a 22. 11 2021 navštívili žáci třetího ročníku prostory neziskové organizace Kontaktního centra Agarty ve Valašském Meziříčí. Přihlásili jsme se do programu s názvem „Hra na hraně“, který se zaměřuje na prevenci problémového hraní. Cílem akce je pomoci předcházet tomu, aby se z mladých lidí stali problémoví hráči. Součástí aktivity byla hra rolí, zamyšlení žáků nad konkrétními příběhy a jejich prezentace názorů a řešení.  Žáci si uvědomili, jaké jsou ve skutečnosti reálné šance na výhru, přemýšleli nad možnými riziky a následky gamblingu.
Edukačního program ve vile Tugendhat v Brně

Edukačního program ve vile Tugendhat v Brně

Ve středu 3. 11. 2021 se žáci naší školy zúčastnili edukačního programu ve vile Tugendhat v Brně. Žáci nasáli atmosféru 40. let minulého století a dozvěděli se mnoho důležitých informací o vile, architektovi, funkcionalismu i Bauhausu.
DEN ZLÍNSKÉHO KRAJE 2021

DEN ZLÍNSKÉHO KRAJE 2021

GSVM 2020

GSVM 2020

Na ŠAH byly odlety další dva páry rukou významných osobností V rámci slavnostního programu konaného k 20. výročí 1. tavby na školní ateliérové huti proběhlo po dvou letech slavnostní odlévání rukou významných osobností – tentokrát z oblasti literatury a z oblasti vědy. Celou akci sledovaly desítky obdivovatelů skla z řad pedagogů, žáků, ale i vzácných hostů z vedení města Valašské Meziříčí, akademického a vědeckého prostředí či hosté z Bulharska a Rumunska, jež se účastnili souběžně probíhajícího sklářského sympozia a prezentace projektových aktivit v rámci Erasmu+.