SKLÁŘSKÉ KOUZLENÍ  v zámku Kinských - 27.dubna 2024   / Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !MUZEJNÍ NOC 31. 5. Ruční výroba skla na seznamu UNESCO !

Akce školy

Křížová cesta pro klášterní zahradu v Zašové

Křížová cesta pro klášterní zahradu v Zašové

Matice zašovská, organizace, která se stará kromě jiného o smysluplné využití areálu bývalého trinitářského kláštera v Zašové, oslovila v loňském roce SUPŠ sklářskou ve Val. Meziříčí s nabídkou malířské zakázky. Jednalo se o namalování 14 zastavení tzv. křížové cesty sledující události spojené s ukřižováním Ježíše Krista.
Kulturní centrum DKI Dvoreca Balčik
16.01.2020

Kulturní centrum DKI Dvoreca Balčik

V rámci projektové spolupráce s Kulturním centrem DKI Dvoreca Balčik navštívili školu zaměstnanci centra v čele s ředitelkou Ženi Mihailovou. Po prohlídce budovy školy měli účastníci možnost si vyzkoušet sklářské řemeslo přímo na hutním pracovišti.
SEBEOBRANA

SEBEOBRANA

V rámci prevence rizikového chování trénovali „třeťáci“ v pátek 10. 1. 2020“ pod dohledem strážníků Městské Policie Valašské Meziříčí nácvik základních hmatů a chvatů využitelných v různých nebezpečných situacích. Žáci byli poučeni o bezpečné vzdálenosti, ochranných prvcích a přiměřené obraně vůči útočníkům.  Doufáme, že získané praktické dovednosti nikdy nebudou potřebovat vyzkoušet v reálném životě. Dana Kořenková Metodička prevence
„Závislost tady a teď“

„Závislost tady a teď“

V letošním preventivním programu naší školy opět nechyběl projekt, který zabezpečuje Kontaktní centrum Klíč ve Vsetíně.  Tentokrát „prváci“ nemuseli cestovat, protože kontaktní centrum pro uživatele návykových látek bylo nově otevřeno i ve Valašském Meziříčí. První termín návštěvy 22. 11. 2019 byl určen pro žáky třídy 1. B a 1. C. Další akce 6. 12. 2019 se zúčastnili žáci 1. A.
HRA PROTI AIDS

HRA PROTI AIDS

V rámci Týdne zdraví v našem městě se žáci prvních ročníků dne 15. listopadu 2019 zapojili do programu „HRA PROTI AIDS“, který byl zaměřený na prevenci rizikového sexuálního chování mládeže. Skupiny žáků pod vedením lektorů procházely jednotlivá interaktivní stanoviště, kde na ně čekaly názorné ukázky a plnění zajímavých úkolů. Žáci formulovali své názory a také vyjadřovali své postoje a emoce k partnerským vztahům a sexualitě.
Ruce ze skla.

Ruce ze skla.

Ruce ze skla. Pět někdejších studentů Fakulty technologické v Gottwaldově se v pátek sešlo v minihuti Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské ve Valašském Meziříčí. U příležitosti 30. výročí Sametové revoluce jim sklářský mistr Ondřej Strnadel odlil plastiky jejich rukou. https://www.facebook.com/supssklarska/
Výstava Nový Jičín

Výstava Nový Jičín

Na výstavě se představí obor Design skla i se svými pedagogy. Celkem bude prezentováno na 100 ks skla různorodých technik.  Těšíme se na Vaši účast.
DEN ZLÍNSKÉHO KRAJE 2019

DEN ZLÍNSKÉHO KRAJE 2019

Dne 21.9. se SUPŠ sklářská VM zúčastnila Dne Zlínského kraje 2019.
„Adapťák na Franu“

„Adapťák na Franu“

„Adapťák na Franu“ V druhém zářijovém týdnu odjeli žáci 1. ročníků jako každoročně na adaptační pobyt, tentokrát na horský hotel Fran v Makově. Hlavním cílem akce bylo vzájemné poznání žáků a navázání vztahů mezi nimi a třídními učitelkami, formování kolektivu tříd a seznámení se se školním programem prevence rizikového chování.