SKLÁŘSKÉ KOUZLENÍ  v zámku Kinských - 27.dubna 2024   / Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !MUZEJNÍ NOC 31. 5. Ruční výroba skla na seznamu UNESCO !

Akce školy

Adaptační pobyt 2021 – třída 1.A  a 1.B

Adaptační pobyt 2021 – třída 1.A a 1.B

Adaptační pobyt 2021 – třída 1.A  a 1.B Ve středu 8. 9. jsme vyrazili autobusem na adaptační pobyt do Horní Lomné. Cílem tohoto kurzu bylo seznámit se s našimi novými spolužáky, proto hned na začátku jsme si sestavili společné pravidla a zahráli několik seznamovacích her. Poté jsme se ubytovali v krásných pokojích, nabrali jsme energii na obědě a šli prozkoumat okolí. Po zbytek dne jsme se bavili pohybovými aktivitami venku, kreslením obličeje a po večeři jsme sledovali zajímavý film s technikou landart.
25. výročí založení pobočky firmy SCHOTT ve Valašském Meziříčí

25. výročí založení pobočky firmy SCHOTT ve Valašském Meziříčí

SUPŠ sklářská se 3. 9. 2021 zúčastnila oslav 25. výročí založení pobočky firmy SCHOTT ve Valašském Meziříčí. Nabídla návštěvníkům ukázky ručního řemeslného zpracování skla u sklářské pece a výrobu vitráží, během odpoledne se prezentovaly všechny vyučované obory včetně Průmyslového designu a Užité malby. https://www.sklarskaskola.cz/
„Od antiky k moderně – materiály, technologie a uchování kulturního dědictví“

„Od antiky k moderně – materiály, technologie a uchování kulturního dědictví“

V bulharském Kulturním centru Dvoreca, Balchik probíhají aktivity dvou projektů Erasmus+. „Umění spojuje a pomáhá“ je projekt zaměřený na mobility žáků v programu KA102. Krátkodobé stáže se účastní 22 žáků z oborů Užitá malba, Výtvarné zpracování skla a světelných objektů a Průmyslový design a už třetím měsícem zde pobývají také tři absolventky školy na dlouhodobé mobilitě ErasmusPro.
UMĚNÍ SPOJUJE A POMÁHÁ
27.08.2021

UMĚNÍ SPOJUJE A POMÁHÁ

Projekt Erasmus+ (2019-1-CZ01-KA102-060553), který je realizován na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské Valašské Meziříčí jde do finále. Žáci a absolventi školy se během jeho realizace mohli zúčastnit několika stáží od krátkodobých na 14 dnů až po 3 měsíční stáž v programu ErasmusPRO. Historické muzeum v bulharském Sevlievu, které nabídlo žákům stáž zaměřenou na práci s historickými artefakty a praxi na vykopávkách ve středověkém městě Hotalich.
Školní výlet ve dnech 27.6. – 29.6.2021 v Kutné Hoře

Školní výlet ve dnech 27.6. – 29.6.2021 v Kutné Hoře

Školní výlet ve dnech 27.6. – 29.6.2021 v Kutné Hoře Jak jinak se lépe připravit na prázdniny než pořádným výletem? Cestování jsme si letos moc neužili, a proto jsme vyrazili skoro přes půl naší vlasti – do jednoho z nejkrásnějších českých měst s bohatou historií – Kutné Hory.
Slavnostní předání maturitních vysvědčení
23.06.2021

Slavnostní předání maturitních vysvědčení

Slavnostní vyřazení absolventů 2021 Obřadní síň valašskomeziříčské radnice patřila pondělní dopoledne úspěšným maturantům a učňům. Osmnáctka přemožitelů maturitní zkoušky ze čtyřoborové 4.A a čtveřice z 3.C, jež zdolala jednotné závěrečné zkoušky, obdržely z rukou třídních učitelů Kateřiny Hofmannové a Michala Pavlíka úřední doklad o zvládnutí svého „velkého finále“, v čemž jim nezabránily ani nesnáze spojené s posledním rokem a půl.
Pozvánka na výstavu

Pozvánka na výstavu

Srdečně zveme na výstavu studentů Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské Valašské Meziříčí. Škola představí výtvarné maturitní práce všech oborů. Ateliér design skla vystaví unikátní kolekce foukaného designu v podobě monumentálních váz a retro svítidel. K vidění budou i práce z oboru umělecké řemeslo.
Erasmus+

Erasmus+

SUPŠ sklářská Valašské Meziříčí zahajuje výběr žáků pro probíhající projekty Erasmus+. Žáci se mohou přihlásit k účasti na dvou projektech a projektových aktivitách.
ONLINE VIDEOHOVORY NA SUPŠ sklářské VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 17. 2. 2021

ONLINE VIDEOHOVORY NA SUPŠ sklářské VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 17. 2. 2021

Dny otevřených dveří na školách byly z důvodu koronavirové pandemie zrušeny, proto přicházíme s online variantou možnosti prezentace vzdělávací nabídky a aktivity školy žákům a uchazečům, kteří se v letošním školním roce 2020/2021 budou ucházet o studium na střední škole.