SKLÁŘSKÉ KOUZLENÍ  v zámku Kinských - 27.dubna 2024   / Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !MUZEJNÍ NOC 31. 5. Ruční výroba skla na seznamu UNESCO !

Adaptační pobyt žáků prvních ročníků

Adaptační pobyt žáků prvních ročníků ve dnech 7. - 9. 9. 2022

Vzhledem k velkému počtu žáků prvních ročníků jsme pro letošní adaptační pobyt zajistili ubytování v kempu v Rožnově pod Radhoštěm. Cílem bylo jako vždy vytvoření pozitivních vazeb mezi žáky a navázání bližšího vztahu s třídními učitelkami a metodičkou prevence.

Procházkou přes městský park jsme dorazili na místo ubytování.  Před obědem jsme od žáků stihli zjistit, s jakým očekáváním a náladou zde přijeli, a společně s „třídními“ pak žáci debatovali a zapisovali základní pravidla, která budou dodržovat nejen na pobytu, ale také později ve své třídě.

Odpolední program kladl nároky na fyzickou zdatnost žáků, neboť jsme uskutečnili turistický pochod na Hážovické Díly. Po cestě žáci mezi sebou komunikovali a vyplňovali připravené tabulky s otázkami.  Výšlap byl pro většinu žáků vyčerpávající, a tak jsme byli na vrcholu rádi, že nás čekalo občerstvení. Večer proběhla aktivita s patřičným názvem „křeslo pro třídní učitelku“.

Druhý den se uskutečnily aktivity pro jednotlivé třídní kolektivy. Na hřišti probíhal pohybový blok her, dále následovala kresba autoportrétu s následnou prezentací jednotlivých žáků. Dopoledne příjemně oživil svým preventivním programem metodik prevence z KPPP Zlín Ing. Plšek. Večer došlo na slibovaný filmový zážitek - společně jsme sledovali film Dívka s perlou.

Páteční dopoledne jsme věnovali návštěvě Valašského muzea v Rožnově pod Radhoštěm. Při pohodové procházce Valašskou dědinou měli žáci možnost nahlédnout do každodenního života lidí na vesnici v dobách dávno minulých. Po zhodnocení pobytu proběhlo poděkování a následovala zpáteční cesta.

Věřím, že došlo ke stmelení jednotlivých tříd na základě společných zážitků, a tím se usnadnil i jejich přirozený vstup na střední školu.

Dana Kořenková

metodička prevence

Na závěr cituji z hodnocení žáků:

Byla sranda, hodně jsme se sblížili. Jsou to super vzpomínky.

Ušlo to, lidi vcelku fajn, málo času na to, je všechny poznat, týden by byl lepší.

Túra byla naprosto příšerná, myslel jsem si, že tam umřu, ale jinak to bylo super.