Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !MUZEJNÍ NOC 31. 5. Ruční výroba skla na seznamu UNESCO !

Čtvrtek ve znamení předávání

10.02.2020

Čtvrteční dopoledne se na naší umprumce neslo v duchu předávání. Výpisy z vysvědčení vystřídala ocenění, ta zase cenné dokumenty a následovaly motivující zážitky, které měly společného jmenovatele – UMĚNÍ.

Do valašskomeziříčského kina přijaly pozvání Zdislava Odstrčilová, místostarostka Valašského Meziříčí, a Vladimíra Malinová, vedoucí Pralinkárny zřízené při zdejší Diakonii, které ocenily vítězky soutěže o „Kreativní návrh pralinkové formy“ Pavlu Pšenicovou a Annu Zbořilovou dělící se o společné první místo. Poděkování za spolupráci bylo místostarostkou směřováno také pedagogovi Josefu Divínovi, jenž se ujal koordinace soutěže na půdě školy.

Aby mohl být naplněn další bod programu, slovo dostaly autorky a realizátorky projektu „Umění spojuje a pomáhá“ Krasimira Kolčeva a Kateřina Hofmannová, která představila aktuální projektovou činnost školy, a na řadu mohlo přijít předávání ECVETů a EUROPASSů z rukou ředitele školy Jiřího Pivovarčíka. Uvedené dokumenty si do svého portfolia mohli založit účastníci projektu, žáci i absolventi školy Adéla Marková, Natálie Lehnertová, Zdeněk Farník, Michaela Kovářová, Kateřina Rusnoková, Tereza Pavlátová, Pavla Pšenicová, Karolína Šacherová, Štěpánka Adámková, Šimon Bolcek, Adriana Drexlerová, Renata Jelínková, Kateřina Mikulová, Sabina Bartasová, Tereza Hambálková, Gabriela Sklenářová a Veronika Olivová.

Následující část dopoledne jednoznačně dokázala, že aktivní účast studentů na projektové činnosti dosáhla svého cíle – účastníky obohatila nejen o nové vědomosti a zkušenosti, ale i dovednosti. To vše demonstroval „tvůrčí tým“ již ukončeného projektu Erasmus+ „Česko-slovenská kulturní a umělecká stopa v Bulharsku“ ve složení Eva Nelly Majerová, Nikita Petřeková, Natálie Dančáková, Štěpánka Adámková, Šimon Bolcek, Adriana Drexlerová, Renata Jelínková a Tereza Hambálková. Štěpánka a Renata svým projevem uvedly vydařený výstup mnohahodinové práce v podobě studentského dokumentu o architektu Josefu Schnitterovi. Snímek potěšil, překvapil i dojal. Vtipnou součástí prezentace dokumentu bylo rovněž předání skleněných „filmových cen“ účastníky projektu jeho autorkám.

Po krátké pauze následovala výživná devadesátiminutovka určená pro fajnšmekry, jimiž studenti umělecké průmyslovky bezesporu jsou, a sice dokumentární film „Sarkofág pro královnu“.

Nezbývá než doufat, že se po čtvrtečním dopoledni všichni přítomní pouze utvrdili v tom, že UMĚNÍ k nám promlouvá – a hodně nahlas!

Čtvrtek 30. 1. 2020

MP

« zpět