SKLÁŘSKÉ KOUZLENÍ  v zámku Kinských - 27.dubna 2024 / MEZIŘÍČSKÁ MUZEJNÍ NOC 31.5.2024Třídní schůzky 15.04.2024 15:00-16:30Ruční výroba skla na seznamu UNESCO !

ODBORNÁ EXKURZE DO ITALSKÝCH BENÁTEK

17.10.2022

Ve dnech 2. – 8. října 2022 navštívili žáci naší školy město malířů, ostrovů a lagun, italské Benátky.

Během čtyřdenní odborné exkurze se seznámili s historií Benátek a ostrova Murano.

Na ostrově Murano navštívili muzeum skla představující jeho tisíciletou historii. Muzeum nabídlo ke zhlédnutí také výstavu britského sochaře Tonyho Cragga.

Současné světové umění žákům zprostředkovalo benátské Bienále umění. V galerii Palazzo Grassi byla k vidění tvorba francouzské malířky Marlen Dumas, v galerii Punta della Dogana pak amerického výtvarného umělce Bruce Maumana a díky výstavě v galerii Dell Academia se naši žáci seznámili s uměním starých benátských mistrů i nejnovější tvorbou indicko–britského sochaře Anishe Kapoora.

Pátý den byl věnován výtvarnému plenéru na ostrově Burano, v jehož průběhu žáci zachycovali krajinu a architekturu malebného ostrova.